A čo nové ?

Nového je veľa - to dobré, aj to menej dobré. Nuž ako prvé spomeniem , že sme sa rozlúčili s niekoľkými členmi. Rozleteli sa do celého Slovenska a nám ostáva len držať im  palce do budúcna. Jedna dobrá správa- duchom sú stále členmi a budú k nám chodiť aspoň hosťovať na väčšie vystúpenia. Tak, to zlé máme za sebou a teraz už len tie dobré správy.

Ako prvé je, že spevácka a hudobná časť nášho súboru pripravili novinku – hudobné CD s vianočnou tematikou. Je to výber vlastnej tvorby pána Jána Mráza. Tento zanietený folklorista , muzikant a umelec v jednej osobe, je rodákom z Ružomberka, ale už dlhé roky žije v Mníchove. Vždy akosi inklinoval k nášmu súboru a preto sme sa rozhodli pár piesní z jeho tvorby spracovať na ľudovú tematiku a zverejniť. CD bude už o pár dní hotové .

Už onedlho sa pustíme aj do nahrávania nášho promo CD, na ktorom bude výber piesní práve z nášho krásneho vianočného programu a kto vie, možno aj  niečo viac.

Ďalšou novinkou je ďalší nový tanec z našej dielne. Jeho autorkou som ja a za značnú pomoc ďakujem dlhoročnému kamarátovi, skvelému tanečníkovi a bývalému choreografovi predošlého pôsobenia súboru Jožkovi Nemčekovi. Tento krát ma zaujal fašiang a fašiangový tanec si už onedlho budú môcť pozrieť hostia na  Plese v Hubovej a na plese GSA v Ružomberku.

No a do tretice všetko dobé. Dovoľte, aby som aj touto cestou privítala nové členky tanečnej zložky súboru Ajku, Moniku a Katku – dievčatá, som rada, že ste k nám našli cestu. Ste obohatením nášho súboru.

Nuž a to je súhrn noviniek.  V našich radoch je ešte stále kopec miesta a neskutočne by nás potešila nejaká pánska spoločnosť, takže, chlapci, mládenci a páni a samozrejme aj slečny a dámy príďte medzi nás – budete srdečne vítaní!

       

        S pozdravom

 

choreografka FS Salatín Mirka